Diagnostika těla

skipmenu

 • Kosmetika Phyris
 • Kosmetika PHYRIS
  Nově jsme začali pracovat a využívat i při přístrojových procedurách v péči o pleť oceněnou kosmetiku PHYRIS.Více
 • Celulitida
  Objevila se u vás celulitida? Pomůžeme vám s efektivní redukcí celulitidy pomocí kombinací několika procedur.Více
 • Chcete zhubnout?
  Objednejte se na konzultaci, při které shodnotíme současný stav organismu a probereme s vámi možnosti hubnutí pomocí procedur a správné životosprávy.Více

Logo salony-vybaveníZAKLÁDÁTE VLASTNÍ STUDIO? Odborně Vám poradíme a dokonale zaškolíme. www.salony-vybaveni.cz


tomenu

diagDiagnostika těla

V našem Centru zdraví a krásy přistupujeme ke každé klientce individuálně, protože to co je pro někoho vhodné a účinné, nemusí mít ten samý efekt u někoho jiného.

Abychom pak mohli efektivně a profesionálně doporučit nejlepší kombinaci procedur a ozdravných kúr, provádíme vstupní diagnostiku (analýzu) těla.

Vstupní diagnostika těla

Diagnostika těla je proces, při kterém se zjišťuje mnoho informací z oblasti zdravotního stavu a celkového životního stylu.

Pro tuto diagnostiku využíváme speciální velice přesnou osobní váhu s tělesnou analýzou Tanita BC 1000, která umožňuje pro každého klienta zaznamenávat a vést podrobnou i dlouhodou statistiku měření.

Osobní váha s tělesnou analýzou

Tanita BC 1000 pracuje na základě odporu vodivosti nepatrného elektrického proudu tzv. metodou bioelektrické impedance (BIA), kdy změří skutečné procento podílu tělesného tuku.

Tento přístroj měří procentuelní podíl tělesné vody, BMR (kalorie potřebné pro výměnu látek), metabolický věk, MUSCLE MASS (svalovou hmotu), PHYSIQUE RATING (hodnocení fyzické kondice), viscerální tuk, hmotnost kostí, aj.

Kontrolní hodnoty, ze kterých je možno sestavit plán pro redukci nebo formovaní postavy:

 • Podíl svalové hmoty - tato funkce ukazuje hmotnost příčně pruhovaných i hladkých svalů, včetně vody v nich obsažené.
 • Hmotnost kostí - znamená množství kalcia a ostatních minerálů. Výzkumy prokázaly, že cvičení a tím rozvoj kostní tkáně pomáhá k vývinu silnějších a zdravějších kostí. Protože struktura kostí se nemění v krátkem časovém úseku, je důležité rozvíjet a udržovat zdravé kosti vyváženou stravou a dostatečnou tělesnou aktivitou.
 • Viscerální tuk - tuk v břišní dutině, který obklopuje vnitřní orgány. Výzkumy prokazují, že ačkoliv Vaše hmotnost a % tělesného tuku zůstává stejné, s přibývajícím věkem se ukládání tuku mění a tuk se čím dál víc ukládá v oblasti břicha. Zjištění množství viscerálního tuku a jeho případné snížení a udržování na přípustné hodnotě, pomůže snížit riziko nemocí - srdečních chorob, vysokého krevního tlaku atd.
 • Bazální metabolická spotřeba (denní příjem kalorií) - BMR: tato funkce ukazuje množství kalorií potřebné pro výměnu základních látek. BMR závisí na podílu svalů, kdy s přibývajícím množství svalů v těle se zvyšuje spotřeba energie. Vyšší BMR zvyšuje počet kalorií a pomáhá snižovat podíl tělesného tuku.
 • Metabolický věk - tato funkce spočítá BMR a ukáže průměrný věk, kterému náleží měřený metabolismus. Jestliže je metabolický věk vyšší než skutečný věk, znamená to, že je potřeba zlepšit bazální metabolismus.
 • Celková fyzická kondice - tato funkce porovnává složení těla tím, že porovná tělesný tuk a svalovou hmotu. Při zvýšené aktivitě se sníží množství tělesného tuku a fyzická kondice se podle toho změní. I když pak hmotnost zůstává neměnná, může se svalová hmota nebo podíl tělesného tuku změnit, což zlepšuje zdravotní stav a snižuje riziko některých onemocnění.
 • Určení rozmezí zdravého tělesného tuku, kdy váha automaticky porovnává procento tuku s procentem tuku zdravého člověka.

Další důležitá měření:

Pro správné fungování lidského těla je důležitá správná kyselost vnitřního prostředí a to nejlépe v rozmezí hodnot pH 6,8 - 7,4.

 • Diagnostika těla

  Měření pH moči, kdy od nás každý klient obdrží pH papírky na měření pH z ranní moči - toto měření je v začátcích velice důležíté a nemělo by se podceňovat!
 • Hodnota pH moči je následně dalšími doporučeními upravována tak, aby bylo dosaženo optimálních hodnot - více v sekci hubnutí (překyselení organismu).
 • Měření a zaznamenání tlaku.
 • Celkové měření a zaznamenání proporcí těla - prsa, břicho, boky, stehna.

Poptávka

tomenu